Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

A A A
logo 300dpi
UL. WSPÓLNA
KOŁO POLO MARKET
TEL. 724 801 234
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
1 maj - 30 czerwiec oraz 1 wrzesień - 10 październik

Otwarte w godzinach 10:00 - 17:00

1 liec - 31 sierpnień

Otwarte w godzinach 10:00 - 20:00

Największy naturalny labirynt w polsce

Odważ się odnaleźć serce labiryntu. Jest to główna atrakcja naszego parku przeznaczona tylko dla odważnych osób posiadających dobrą orientację w terenie. Na powierzchni 5000 m2 znajduje się największy w Polsce naturalny labirynt z platformami widokowymi i 5 bazami do zdobycia po drodze do wyjścia.
Przed wejściem do labiryntu można skorzystać z wypożyczalni drewnianych wózków, które ułatwią przejście labiryntu z małymi dziećmi. Jeżeli jednak przebycie labiryntu okaże się zbyt trudne, w naszym sklepie można nabyć mapę ułatwiającą znalezienie drogi do wyjścia. Wprawny zdobywca jest w stanie przejść nasz labirynt w około 20 minut.

 

wspaniałe labirynty klasyczne

Prawdziwy labirynt nie ma ślepych zaułków, zdradliwych ścieżek, mających zmylić tych, którzy idą. Nie jest również łamigłówką ogrodową o wielu fałszywych drogach. Ma tylko jedną ścieżkę wiodącą od wejścia do centrum. Dawniej labirynty służyły, by po nich chodzić, były używane do rytualnych tańców oraz ceremonii świeckich i sakralnych. Te mniejsze służyły do kontemplacji, także dzięki wodzeniu po nich palcem.
Labirynt klasyczny, znany także jako kreteński lub siedmio zwojowy to najstarsza forma labiryntu (ok. 4000 lat). Odnajdywana w różnych wariantach w starożytnej Europie, Indonezji, północnej Afryce, Indiach, Południowej Ameryce. Różne odmiany tego labiryntu to m.in. forma owalna i kwadratowa, siedmio i jedenasto zwojowa, typ bałtycki, indyjski labirynt Chakra-vyuha czy dziewięcio zwojowy Indian z południowej Arizony. Wszystkie te labirynty są wariacjami jednego podstawowego wzoru (powstały niezależnie od siebie).

gry i zabawy rodzinne

zagrajmy razem w boule

Boule to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Popularna szczególnie w południowej Francji, ale uprawiana także w innych regionach Francji, krajach europejskich i na świecie. Należy do najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportu na świecie – w samej Francji liczba licencjonowanych zawodników wynosi 600 tysięcy. Petanka jest uprawiana coraz częściej w Polsce, głównie w parkach i niewybetonowanych skwerach.
Rozgrywki odbywają się na pozbawionym trawy placu (zwanym bulodromem), np. na utwardzonym żwirze o wystarczających wymiarach. Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami (bulami; fr. boule – kula) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek lub świnka).
Każda partia składa się z kilku rozgrywek. Rozgrywka – to okres od wyrzucenia świnki do wyrzucenia przez graczy ostatniej kuli. W danej rozgrywce każdy gracz stara się umieścić swoją bulę bliżej świnki lub wybić punktujące (stojące najbliżej świnki) bule przeciwnika. Rzuca zawsze zawodnik drużyny, której kula aktualnie nie punktuje (nie znajduje się najbliżej świnki). Po wyrzuceniu wszystkich kul gracze podliczają punkty: zdobywa je tylko zwycięzca rozgrywki (którego kula stoi najbliżej świnki), który otrzymuje punkt za każdą bulę umieszczoną bliżej świnki niż najbliższa śwince bula przeciwnika (najniższy możliwy wynik rozgrywki to 1 pkt. (bądź 0 w przypadku remisu), najwyższy w przypadku gry drużynowej 6 pkt., przy singlach - 3 pkt. Zwycięzca rysuje nowe kółko w miejscu, gdzie była świnka, po czym rozpoczyna następną rozgrywkę.
Partię wygrywa osoba bądź zespół, który osiągnął jako pierwszy 13 punktów.

magiczny ogród gier

Nowa atrakcja naszego parku! "Magiczny ogród drewnianych gier wielkoformatowych" a w nim kilkadziesiąt gier zręcznościowych, logicznych i łamigłówek. Wszystkie w formacie XXL. Wspaniała zabawa i edukacja dla każdego w wieku od jednego do stu jeden lat.
W magicznym ogrodzie można znaleźć takie gry jak: Yenga, Bierki, Cymber Gay, Zbijanie Budowli, Rybki, Wrzucanie woreczków w tarcze, Proca, Przesuwanie kuleczki na sznurkach, Bilard czy Celowanie w otwory. Spędź aktywnie czas na świerzym powietrzu.

 

Zajęcia grupowe z animatorem

Oferta przeznaczona dla grup zorganizowanych odwiedzających nasz park